כוס מלאה יש לרוקן לפני לימוד אימון אישי

אימון אישי – כוס מלאה, הגיגים מעולם האימון

אימון אישי – הגיגים מעולם האימון, כוס מלאה

כמה מילים על כוס מלאה והקשר אל אימון אישי .
שלא תתבלבלו, אני לא מתכוון למושג חצי כוס מלאה או ריקה, ממש לא.
אני מתכוון בדיוק למה שאמרתי. כוס מ. ל. א. ה.
למה דווקא על זה בא לי לדבר היום? שכן המושג הכה בי השבוע וקישר בי הווה ו"נשכחות" , פעם דרך תלמיד שלי ופעם נוספת דרכי אני.
ברוב עוונותיי אני מעביר קורסי אימון אישי ועסקי, וברוב עוונותיי עוד יותר אני לא מפסיק למוד, לחפור, להעמיק. בעיני אין מצב שבתחום עיסוקי תהיה תובנה שלא תהיה לי נגישות אליה, לפחות לדעת. לא חייב להשתמש ועם זאת לדעת שהיא קיימת, להכיר אותה ואולי להשתמש בה בעת צורך.

ממשיך ללמוד אימון אישי ובכלל

אז יש לי בית ספר קאוצ'ינג להכשרת מאמנים ותוך כדי אני ממשיך להעמיק בלימוד אימון אישי ומקצועות קשורים בבתי ספר אחרים על מנת לדעת כל שיש, על מנת לספוג, על מנת להעשיר את עצמי.

מה לזה ולכוס מלאה?

באחד הקורסים אותם העברתי בצפון הארץ השתתף תלמיד. (השם והמיקום האמיתי שמורים במערכת). אותו התלמיד הגיע אלי  קורס בן 9 חודשים, לאחר שקרא ולמד לא מעט ואכן יש לו ידע, את זה אי אפשר לקחת ממנו. בעולם האימון כמו בכל עולמות המקצוע יש אסכולות שונות גישות שונות וטעמים שונים של מורים, מרצים ומדריכים.
אותו התלמיד, ניצן לצורך העניין , "ידע הכול" ממש הכול , בחור בן 27 שכל הידע כבר קיים בו ועם זאת ממשיך לחפש תשובות דרך הלימוד. לחפש ועדיין לא למצוא . כל תובנה שהעברתי, כל כלי שלימדתי יצרו בו התנגדות, התנגדות שנבעה לא מסתירת הידע הקודם שבו אלא מתוך אי התאמת המושגים לגישה אותם הוא מכיר והכיר מתוך שלמד עד כה.
ניצן אמנם סיים את הקורס, סיים בהצלחה קורס אימון אישי ברמה הקוגניטיבית, את חכמתו אי אפשר לקחת ממנו ועם זאת האם הוא באמת ספג את החומר שלמד?? אני לא בטוח.
כוסו של ניצן הייתה מלאה, כל טיפת ידע נוספת ניגרה מהכוס ולא הוטמעה, לא היה בו באמת מקום לידע נוסף.

אני עצמי משתתף בקורסי אימון אישי שונים

כפי שסיפרתי קודם אני משתתף בקורס בתחום האימון. הרבה מהחומר מוכר וידוע לי מזוויות אחרות, זוויות שלמדתי אותם לפני שנים וזוויות שחידדתי ושיצרתי אותם אני עם הזמן.
במפגש הראשון אמרה המורה,( שמה דנית והיא מעולה). "אני מבקשת מכולכם לרוקן את כוס הידע שלכם על מנת שתוכלו לספוג את חומר הלימוד בלי התנגדויות." ואני, אני יודע גם להיות ילד טוב כשצריך, שפכתי באותו הרגע את כוסי רוקנתי אותה לגמרי, כל הידע שצברתי במהלך השנים הושמו בצד במהלך מפגשי הלימוד ובתרגולים בין המפגשים. ניקיתי את "הלוח שלי" לכדי לוח חלק. "טאבולה ראסה" .
אני לומד ומלמד, אני צומח, אני נמצא בדרך בכל רגע נתון ונהנה מהמר והמתוק.
המסר שלי בהקשר למושג " כוס מלאה " כאן הוא אחד.
תמיד רוקן את כוסך בבואך ללמוד, פתח עצמך לזוויות נוספות, העולם כל כך מלא ידע וגישות ורובן ראויות.
ידע הוא כוח, "ידע הוא שורש המודעות".

היה תמיד מרוקן כוסך בבואך ללמוד.
איל חובב 

מאמן אישי, מאמן עסקי ומעביר קורסי אימון אישי ועסקי

מכללת קשת המרכז למקצועות האימון 

דירוג המאמר
תאריך הדירוג
שם המאמר
אימון אישי - כוס מלאה, הגיגים מעולם האימון
דירוג הדף
51star1star1star1star1star