איל חובב מחבר הספר בז לשפן

בז לשפן 52 תובנות להצלחה ולדיוק

מתוך ביקורת על הספר

הסופר איל חובב אסף עבורנו 52 תובנות הכי חשובות למימוש אושר ובעקבותיו הצלחה בכל תחומי החיים, המבוססים על עקרונות הפסיכולוגיה החיובית והאינטיליגנציה הרגשית

בספרו החדש "בז לשפן" מעורר חובב חשיבה על הדרך שבה אנו פועלים ומדייקים בחיים

"החיים שלנו היום הם נגזרת של ההחלטות שלנו בעבר, לטוב ולרע. ההחלטות שלנו היום יקבעו איך ייראו החיים שלנו בעתיד" אומר המנטור אייל חובב. הספר שחיבר מחולק לפרקים החשובים הבאים : תקשורת פנימית, תקשורת בין-אישית, פריצת דרך ושינויים, מעכבי צמיחה, העצמה אישית.

"אדם יכול להיות גאון, מלומד, ממציא דגול, אך אם לא ידע הוא לתקשר נכון עם הסביבה יישאר תקוע איפשהו באמצע."

הספר מיועד לאנשים שיש להם בעיה עם ניהול של זמן, מתאים למי שלא מנהל את החיים כמו שהוא רוצה, עוסק בהעצמת כריזמה, איך להגביר את רמת השפעה שיש לנו על אנשים אחרים, מדגיש את חשיבות ההקשבה, החיוך וההומור בחיים, מעלה דילמות ותובנות כפתרון של תקשורת בתוך המשפחה, עוסק בשאלה "מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה?", איך לחיות באותנטיות, לדעת לקבל קשיים ואתגרים, לדעת לקבל את המילה "לא" עד שמקבלים את המילה "כן", הספר מיועד לכל מי שחסום/תקוע , מציע פתרונות לדילמות של עבודה, ניהול בעבודה, יצירת מוטיבציה באנשים, נוגע בתקשורת מול הילדים שלנו,  דילמות של תקשורת בין אישית בעבודה או בזוגיות וכלים לתשורת נכונה ועוד…

איל חובב ניהל בעבר עסק משפחתי מצליח וחובק עולם, ומאדם עשיר שחי "במרומי האולימפוס", עם שתי וילות, שני ג'יפים, מטוס פרטי וטיולים ברחבי תבל. בשלב מסוים הוא חווה נפילה כתוצאה משילוב של החלטות שגויות ופציעה מסכנת חיים בתאונה במדגסקאר, והתוצאה: איל הפסיד את הכול: זוגיות, בית, כסף – הכול!

בגיל 50 הוא פנה לעולם האימון, והוא חי ונושם את עולם האימון לתקשורת מקדמת ולהעצמה אישית, הקים את "מכללת קשת" להכשרת מאמנים, שם הוא מעביר קורסי הכשרת מאמנים ומעביר הרצאות בפני קהלים מגוונים.

הטיפים החשובים המוצגים בספר מעוררים מחשבה ויכולים לסייע לקורא להפוך משפן (חיה הססנית) לבז (חיה מכוונת מטרה ומאתרת הזדמנויות). הספר חשוב בעיקר לאלו התקועים באזור הנוחות שלהם ומסתפקים בשגרה מתישה. "רוב האנשים בעולם קמים בבוקר, יוצאים לעבודה רק כדי להביא כסף הביתה, חוזרים עייפים ולא מסופקים". הספר מתמצת את ניסיון החיים של איל חובב, ספר שכל אחד מהפרקים שבו, וכל 52 התבונות שכתובות בו מייצרים אחריהם רגעי חשיבה והקשבה מלאה, מעין  ZOOMOUT על החיים.