החיים כרצף בחירות

בחירות – לנו החירות לבחור

איל חובב פסח תשע"ו
בחירות. מהם החיים אם לא רצף בלתי פוסק של בחירות?

 

מתי לקום מהמיטה? בחירה.

תה או קפה? בחירה.

מנה מתוך תפריט, כאן זה מתחיל להסתבך…. לא פשוט לרובנו.

לאכול בריא, להיות פעיל גופני, לחיות חיים נכונים, לסלוח, לצמוח, הכול עניין של בחירה.

עם מי להתחתן , מה ללמוד, היכן לגור ומה לעבוד. אלו בחירות רציניות לא סתם.

רוצים בחירה עוד יותר קשה? הבחירה איך להתייחס לאירועים שלא בשליטתנו, לנאמר ולנעשה לא על ידינו, למה שכבר נעשה ואין להשיבו אחור. בחירות אלו בדיוק קובעות את רגעי האושר והסבל בחיינו. כן כן אנחנו בוחרים באושר או בסבל.

הבחירה איך לנהל את הזמן שלנו היא בחירת הבחירות, מדוע? כי זה המשאב היחיד בחיינו שבאמת מתכלה, עם כל המשתמע מכך…. והמבין יבין.

אין דבר שהוא לא שלנו, לגמרי שלנו, עשו לי שתו לי? נו באמת, חשב מסלול מחדש…. אף אחד לא אכל לך ולא שתה לך, אתה בוחר לחשוב כך. יודעים מה….. נניח שאכלו לכם ושתו לכם, נו…. אז? בחרתם להיפגע? סבבה קחו כמה דקות תביאו טישו, נזיל ביחד דמעה או שתיים ועופו קדימה.

בחירות אמרנו? אכן בחירות. בלי לשים לב אנחנו עושים מאות בחירות יום ביומו ואלו מעצבות את חיינו.

אז מה ההבדל בין בחירה נכונה ולא נכונה? האם יש דבר כזה בכלל? האמת שלא תמיד. לא כל נושא לבחירה יש בו חשיבות. ועם זאת אני רוצה למקד מה עושה בחירה לנכונה.

בחירה נכונה היא בחירה שבה אנחנו בוחנים האם היא מקדמת אותנו או תוקעת עם כל הסיכונים שיש בה. האם היא צופה אל העתיד או טוחנת את העבר. האם היא תעשה לי טוב יותר או שתשאיר אותי ב"אויי אויי אויי."

מילה על אושר חברים. רובכם יודעים שאושר כאשר רודפים אחריו יש לו נטייה חמקמקה לברוח מאיתנו. עם זאת כאשר הבחירות שלנו נכונות, במיוחד אלו העוסקות באיך להתייחס לאירועים, כאשר אנחנו בוחרים בגישות מקדמות ולא מעכבות. כאשר אנחנו בוחרים לצמוח ולא להיתקע לעשות ולא לצפות, לקחת אחריות על חיינו ולא להתקרבן. פ…ינג לעלות על מגרש החיים שלנו ולשחק את משחק החיים עד הסוף, ושיתקשקשו הפרשנים כאוות נפשם, אז פתאום בלי לשים לב אנחנו מגלים שהאושר רודף אחרינו ולא אנחנו אחריו.

איל חובב מאמן אישי ועסקי

מכללת קשת המרכז למימוש יעדים

דירוג המאמר
תאריך הדירוג
שם המאמר
בחירות - לנו החירות לבחור
דירוג הדף
51star1star1star1star1star