קורס אימון עסקי - כרטיס הכניסה שלך לעולם העסקים

הדרך לניצחון / לא על הסדנה לבדה ישתנה האדם

לא על הסדנה לבדה ישתנה האדם.

אנחנו מוצפים בשנים האחרונות בסדנאות של מנטורי על שמרעיפים עלינו את הצלחותיהם, רובם מתהדרים במיליונים שהם צברו בדרך, וכמובן, כולם בלי יוצא מהכלל התחילו מכלום, אם זו ילדות בעיירה בת 2000 איש בארצות הברית או כפר דני קטן עוד יותר. ההתהדרות בכספם לא נובעת מרצון להתגאות חס ושלום אלא ככלי שיווקי מדהים! אנשים מאמינים שאם ילכו בדרכם יתעשרו כמוהם.
יש שמספרים לנו על כך שהקיפו בריצה את העולם וזאת ללא רגליים ואחרי מחלה קשה וזו הדרך להצלחה ו- לניצחון, אגב כל הכבוד ובהחלט יש מה ללמוד מהם.

נשאלת השאלה, האם באמת אנחנו צריכים להקיף את העולם כדי שיהיו בנו את הכישורים להצליח. האם לא מספיק לצורך הדוגמה להיות מודע ולפעול לבריאותנו הגופנית מבלי להוביל את עצמנו לקיצוניות?

האם אנחנו צריכים ללכת על גחלים בכדי להאמין שאפשר לממש את היעדים שאנחנו מציבים לעצמנו ?

אנשים עומדים בסדנאות במאות, עצומי עיניים מדמיינים את עצמם במרומי ההצלחה ו-ניצחון , נכנסים למעין טראנס וצועקים על פי סימן מהמנחה כולם ביחד יששש!!! ואז שוב יותר חזק!!! ישששש!!!! ואז שוב יותר חזר עד שניחר גרונם , חוזרים הביתה משולהבים למשעי, עד העונג הבא…. ומה נשתנה? הם קיבלו עוד כלים, לעתים כלים יקרי ערך , הכניסו אותם למגירת הכלים המנטליים שלהם סוגרים אותו היטב ו…. זהו.

כאן זה נתקע! ממשיכים להעביר את החיים והכל בסדר כזה, לא משהו מיוחד אבל בסדר.

איך לא יתקע?

איך אצליח להקיף את העולם בריצה אפילו עם 2 רגליים? אפילו איש הברזל מרתון זה לא בשבילי. ונניח עשיתי את זה מה הלאה?
המיליונים רחוקים ממני עד כדי כך שאין טעם שאתאמץ.

האם אין דרך להגשמה, למצוינת ולפריצת דרך עסקית או אישית גם לאנשים נורמאלים כמונו? האם לא נותן להגיע להישגים יוצאי דופן בלי כל ההוווו האאא?
למען גילוי נאות גם אני מעביר סדנאות העצמה, פריצת דרך לשינוי ותקשורת, בהיותי חלק מעולם האימון והסדנאות מהכרות אני יכול לומר שמתי מעט עוברים שינוי משמעותי ובאמת מצליחים לממש את היעדים האמיתיים שלהם כתוצאה מהשתתפות בסדנה חד פעמית אבל מה , 'שאו' טוב הם בדרך כלל מקבלים וזה בסדר כ'שאו' אבל פריצת דרך לא תצא מזה.
ובכל זאת כל מי שבא לסדנאות יש בו איזשהו רצון להגיע למחוזות נוספים על אלו שהגיע עד היום, לשינוי, לפריצת דרך, להבנה עמוקה יותר את עצמו, אז מה כן צריך לקרות בכדי באמת להיות מנצח?

1. קודם כל צריך לרצות שינוי, לרצות הצלחה כל אחד על פי הגדרת ההצלחה בעיניו. אני יוצא מנקודת הנחה שמי שהגיע בקריאה עד כאן יש בו את הרצון הזה.

2. צריך לחדד ולמקד את היעדים האמיתיים שלנו. מרבית המתאמנים שלי חשבו שהם יודעים מה שהם רוצים כשנפגשנו ורק בתהליך הם גילו את הרצונות האמיתיים שלהם, אלו שהם לא העיזו לפנטז עליהם וזאת תחת הסעיף "קטונתי".

3. צריך שתהיה אמונה לכך שכן אתה יכול , בקצב שלך , מהר יותר או לאט יותר אבל אתה יכול. העיקר שתתניע ותהיה בדרך. ומה אם אני לא מאמין שאני יכול? אתה שואל את עצמך, אז דע שהכול בראש שלך. אין פריצת דרך בלי אמונה לכן זהו שלב ראשון בכל תהליך אימון לפריצת דרך.

4. צריך לדעת שכל שינוי דורש עבודה, מאמץ, יציאה מאזור הנוחות והתמודדות עם פחדים. אין כאן פתרון אינסטנט. על מנת לשנות את גורלנו או את הסביבה החיצונית לנו על פי רצוננו אנחנו צריכים קודם כל לשנות את עצמנו, את ההרגלים שלנו , לבחון את מערכת האמונות שלנו, כל אחד את שלו וזאת עבודה, אין זבנג וגמרנו, זעקות ה יששש!!!!! לא יעזרו כאן.

5. צריך להיות מחויבים לעצמנו, נשמע קל , מה הבעיה? זה לא. מחויבות לעצמנו נבנית דרך תהליך אימוני אחד על אחד או תהליך בקבוצות קטנות בהן כל אחד מחברי הקבוצה יכול לבוא לביטוי מלא, לעשות עבודה אמיתית ולא להתחבא בתוך קהל רב בסדנאות המונים.

6. צריך להבין את מהות ומשמעות הזמן , הזמן הוא המשאב הכי יקר לנו , רגע שחלף לעולם לא יחזור, יום המיועד לעשייה ושלא צעדתי בו קדימה אותו הוא יום שלא חייתי. (מוציא מכלל זה שבתות, חגים ,נופשים, וימי ניקוי ראש למיניהם).

7. צריך לייצר מסגרת לעשייה. מסגר יכולה להיות בתוך המשפחה, חברים, מסגרת לימודית, קבוצות בעלי עניין משותף, או תהליך אימון אישי או עסקי.

8. צריך לקבל החלטה לעשות את הצעד הראשון ולו הקטן ביותר כמו אם בריאות וכושר הוא הכיוון לבדוק את מכוני הכושר באזור, אם כושר מנטאלי הוא הכיוון,לקבוע פגישה עם מאמן אישי כדי ללמוד את האפשרויות הטמונות בתהליך אימוני. ואם זה להגדיל את המשפחה כאן אין צורך בעצות ממני.

9. צריך להמיר את המושג , אני רוצה באני צריך. ברגע שהרצון לשינוי הופך לצורך כאן מתחילה פריצת הדרך.

יש עוד צריכים, בדרך לניצחון אבל הם יחשפו ויצוצו בתהליך עצמו, אמרתי שאין פתרונות אינסטנט נכון?

להתראות.
איל חובב מאמן ראשי
קשת המרכז למימוש יעדים.

דירוג המאמר
תאריך הדירוג
שם המאמר
הדרך לניצחון / לא על הסדנה לבדה ישתנה האדם
דירוג הדף
51star1star1star1star1star