• התמדה היא המבדילה בין מנצלים לאנשים רגילים.
איל חובב מאמן עסקי ואישי

התמדה כשרון בפני עצמו

 

התמדה – כשנשאלתי מה לדעתי חשוב יותר להצלחה כישרון או התמדה עניתי הכישרון לתמיד.

"ארתור רובינשטיין".

 

ארבעה מולטימיליונרים בני שלושים שהצליחו בזכות עצמם נשאלו בתכנית אירוח בארצות הברית כמה עסקים היו להם עד שהגיעו לזה שבזכותו התעשרו. בהפסקת הפרסומות הם ספר כל אחד את שלו. הממוצע של כולם היה 17 עסקים שונים עד שהצליחו! אז נכשלתם 16 פעמים עד שבאה הצלחה שאל המראיין בהרמה להנחתה. ממש לא הייתה דעתם המשותפת, למדנו עוד ועוד תוך ההתנסויות עד ההצלחה הבלתי נמנעת. כל  "כישלון" לכאורה הוא צעד הכרחי להצלחה. ההבדל בין חווית ה"התנסות" לחוויית ה"כישלון" זו הגישה והתיקון.

 

אין ספק שאם הצלחת להטמיע שכישלון זו לא אופציה ותחליט לא להפסיק ותהפוך את ההתמדה לחלק בלתי נפרד ממך אתה תצליח במוקדם ובמאוחר. המלכודת להטמעת התמדה היא התשוקה לתמורה מידית, חוסר דחיית סיפוקים. תארו לכם שהדרכים להצלחות היו חלקות ללא מהמורות, כל העולם היה מצליח! כולם היו עשירים ואלופים.

 

הדרך להצלחה בהגדרתה רבת מהמורות, ההבדל בין אלו שיגיעו לסופה לנושרים ממנה הוא לא רמת הכישרון אלא התמדה וגישה נכונה שנבחרה לדרך. אם תכנית א' לא עבדה, המשך לתכנית ב' ואם זאת לא עבדה יש עוד עשרים אותיות ואחריהם אפשר להמשיך ל"א'א'" וכן הלאה. ככתוב בפרקי אבות "יגעת ומצאת תאמין" (רבי יצחק נפחא).

מה מלמד אותנו קולונל סנדרס על התמדה

הקולנל סנדרס בהגיעו לגיל 60 יזם והקים את "קנטאקי פרייד ציקן", הוא עבר בין יותר מ-300 מסעדות במשך שנתיים בניסיון למכור את המתכון שלו ללא הצלחה עד שזו הגיעה. אין מגבלת גיל להצלחה התמדה זה הסוד. ולא לשכוח "מי שלא מוצא את האושר בדרך לעולם לא ימצאנו בסופה."

 

אני יודעעעע שקל לכתוב את זה….. אני יודע שמילים אפילו שהן פוגעות במטרה לא מצליחות לשים אותך על מה שאני קורא לו "קו ההצלחה" ואני יודע שמקריאת המאמר הזה לא תהפוך לקולונל סנדרס ולא למיליארדר בן 30, (קרוב לוודאי שכבר עברת את הגיל). ועם זאת אני יודע שההתמדה שבי היא זו שהביאה אותי להצלחות. היא שהרימה אותי מנפילות. בנושא הזה אני ראש בקיר, שום דבר לא הזיז, מזיז או יזיז אותי מהדרך שלי להצלחה.

 

מה שעוד אני יודע מתוך עבודתי כמאמן שאין כמו אימון לאותם אלו אם הם אנשי עסקים או אנשים פרטיים שרוצים לממש את היעדים שלהם בכדי לא רק להתניע תהליך אלא גם להקל עליהם להישאר על קו ההצלחה להתמיד ולנצח!

 

לשרותכם תמיד, איל חובב מאמן עסקי ואישי
מכללת קשת המרכז למקצועות האימון 

דירוג המאמר
תאריך הדירוג
שם המאמר
התמדה - איל חובב
דירוג הדף
51star1star1star1star1star