והגדת לבנך 21 תובנות לדור הבא

והגדת לבנך,21 תובנות להעביר לדור הבא לאימוץ בגיל 21

והגדת לבנך, תובנה 1 אין לך מה להפסיד.

מעכב חלומות קלסי שמונע מאיתנו לא פעם לממש את חלומותינו הוא פחד לאבד את מה שיש. כשאתה משתחרר מהצבא אין לך כמעט מה להפסיד זה בדיוק הזמן להעז עד הסוף. ללכת על החלומות האמתיים שלך. אם לא תצליח מה כבר יכול לקרות? מקסימום למדת מהטעויות.

והגדת לבנך, תובנה 2. אמור כן לעתים קרובות.

לעתים יציאה מאזור הנוחות לעשיית משהו חדש היא דבר שיש בו פחד.
כולם מפחדים, המנצחים מפחדים ועושים. למד להגיד כן להזדמנויות שנקרות בדרכך, זה יעזור לך להיפתח, לנסות דברים חדשים, ויזמן לך הזדמנויות חדשות.

והגדת לבנך, תובנה 3. למד לקבל טעויות באהבה.

על מנת לצמוח צריך ללמוד מטעויות ליישם את הלקח ולהמשיך הלאה, אז טעית אז מה? אל תיתן לטעויות לגרום לך לפקפק בעצמך. מי שלא עושה לא טועה. זכור את אדיסון שניסה יותר מאלף ניסיונות לייצר מנורה , בכל אלו נכשל בכל ניסיון הייתה טעות אחרת. בסופו של דבר הצליח. תאר לעצמך מה היה קורה אם היה מוותר.

והגדת לבנך, תובנה 4. אהוב שינויים.

אם יש דבר אחד שהוא קבוע בחיים זה השינוי אם תרצה או לא. לא מכל שינוי תהנה ולא כל שינוי יהיה קל אבל זה דרכו של עולם. המנצחים האמתיים בחיים הם אלו שיודעים להסתגל לכל שינוי ולראות בו הזדמנות. למד לאהוב את השינוי.
פחד משינויים ישאיר אותך לעד במקום.

והגדת לבנך, תובנה 5. מיקוד.

בחיים יש פיתויים לרוב לעתים אתה רוצה גם וגם וגם . אל תנסה לכבוש את הכול בבת אחת כי תמצא את עצמך בסוף ללא כלום או יותר גרוע, בבינוניות.
התמקד להיות באמת טוב רק במספר תחומים שתבחר במקום להתפזר לכל עבר.
זכור בעולם של היום הצלחה דורשת מקצועיות ומקצועיות נרכשת דרך מיקוד.

והגדת לבנך, תובנה 6. קח סיכונים גדולים!

אם לא עכשיו אימתי? לך על מה שאתה רוצה תסתכן אפילו שיש בך פחד, סע לטיול של אחרי צבא, תעשה באנג'י, קפוץ ממטוס, תתחיל עסק, תיגש לבחורה נחמדה שיושבת לבד ותאמר לה שלום.
לא תמיד תצליח ועם זאת גם לא תמיד תיכשל.

והגדת לבנך, תובנה 7. אז אמרו עלי אז מה??

אחד החסמים הגדולים של חיינו זה לתת לדעות של אנשים להשפיע על החלטותינו, על החלטות שביצעת מתוך פחד של מה יגידו עלי תמיד אבל תמיד מתחרטים. אז מה יקרה אם יחשבו עלינו מידי פעם שאנחנו לא מושלמים? מת העולם?
הדבר היחיד שחשוב הוא מה אתה חושב מה אתה רוצה איך אתה מרגיש !!!

והגדת לבנך, תובנה 8. היה ישר עם עצמך ועם אחרים.

יושרה תגביר את השקט הנפשי ואת השלווה שלך, תחזק את מערכות היחסים שלך, תעצים את ההערכה העצמית שלך והערכתך בעיני אחרים, ותביא לך הצלחה אמתית ולא מזדמנת ורגעית.

והגדת לבנך, תובנה 9. למד לשאול את השאלות הנכונות.

אתה לא יודע ולעולם לא תדע הכול. בסביבתך יש ידע מצטבר עצום ישנם אנשים חכמים, השאר סקרן ושאל שאלות נכונות שאלות חזקות , הקשב יותר מאשר דבר, "קנה ידע" לאנשים יש ישנם ספורים מדהימים לספר לך ובהם לקחים. כול מה שאתה צריך לעשות זה לשאול.

והגדת לבנך, תובנה 10. מנף את החזקות שבך

זהה את החזקות שבך אם לא ברור לך מהם תמיד חבריך יוכלו להאיר בך אותם, השתמש בהם לעשייתך. בדרך כלל הם מחוברים לאני האמתי שלך והם שיובילו אותך למיצוי הפוטנציאל האמתי שבך. הזמר סטיבי וונדר היה עיוור אבל עם שמיעה אבסולוטית ותשוקה למוזיקה, הוא הפך לאחד הזמרים המצליחים בעולם.
אז אל תקטר ואל תאשים את העולם במה שאין תתרכז במה שהתברכת.

והגדת לבנך, תובנה 11. אל תחשוש לאומר לאחרים מה שאתה מרגיש.

אתה מרגיש שנעלבת ממשהו חשוב לך? אל תשאיר את זה לעצמך ואת תוציא את זה למישהו אחר כקיטור, היה ישר עם עצמך ואתו ואמור לו . אם יש לך דייט מדהים אל תחשוש לאומר את זה מתוך פחד שהצד השני חשב קצת אחרת… והכי חשוב תמיד אל תשכח לאומר מידי פעם אני אוהב אותך לאלו שאותם אתה אוהב. החיים קצרים מידי לא לאמור את זה ולעולם לא תדע אם תהיה לך הזדמנות שנייה לאומר את מה שאתה מרגיש.

והגדת לבנך, תובנה 12. מצא זמן להיות לבד.

חשבת פעם להיות חבר טוב של עצמך? לצאת, עם עצמך להיות לבד, עם עצמך, לצאת לסרט, לטיול, למסעדה, סתם לשבת ולחשוב שניכם רק אתה ואתה? זמן עם עצמך הוא ההפך משעמום כשאתה לבד אתה לומד המון על עצמך. 20 דקות כל יום לבד במחשבות בלי טכנולוגיה יעשו בחייך פלאים.

והגדת לבנך, תובנה 13. למד לאהוב את עצמך.

אם אתה לא אוהב את עצמך למי שמישהו אחר יאהב אותך? לעולם לא תוכל להעניק אהבה ולחיות חיים מספקים אם לא תלמד לאהוב את עצמך. כשאתה מביט במראה הבט היטב תן חיוך ותגיד לעצמך "ואוו כל זה שלי"! אין אחד כמוני בעולם! אחד יחיד ומיוחד. אגב כל זה ממש נכון זה לא שקר. אמור את זה לעתים קרובות אמץ לעצמך את המיוחדות שבך, אהוב אותה. אתה לא מדמיין איך אנשים יתחילו לאהוב אותך יותר.

והגדת לבנך, תובנה 14. פגוש הרבה אנשים.

חברה היא מעגלי הכרויות, אנשים נוטים לעזור לאלו שהם מכירים. לעולם לא תדע מי ומת יעזרו לך לכשתצטרך. עשה לחברך מה שאתה רוצה שיעשה לך והיה תמיד נכון להיכרויות חדשות. העולם כל כך קטן והרבה מההצלחות בחיים קשורות בקשרים. וחוץ מזה זה כיף.

והגדת לבנך, תובנה 15. תן לאנשים הרגשה טובה.

את תזלזל בכוחה העצום של מחמאה פשוטה ואותנטית. תן לאנשים סביבך להרגיש טוב עם עצמם והעולם יחזיר לך טובה. אנשים לעולם יזכרו מי הוא זה שגרם להם להרגיש מיוחד.

והגדת לבנך, תובנה 16. תשקיע בעצמך .

הפוך את הצמיחה שלך לדרך חיים אל תפסיק ללמוד לעולם. החיים הם מסע אחד ארוך כל עוד אתה צומח אתה במסע הפסקת צמיחה כמוה כקמילה ומוות.
למד כישורים חדשים קרא ספרים חדשים, למד שפה, קורס , לרקוד, לנגן, ממש לא חשוב מה העיקר שתהייה תמיד בלמידה וצמיחה.

והגדת לבנך, תובנה 17. אתגר את עצמך במשהו שאתה אוהב.

מצא לך משהו שמעורר בך תשוקה ואתגר ועשה אותו.
כמה שימחה זה יביא לחייך!!!!

והגדת לבנך, תובנה 18. זה רק אתה מול עצמך.

אל תשווה את עצמך לאחרים. אתה עשוי לא להיות הכי חזק במכון כושר, לא הכי עשיר בחברה, או לא הכי יפה . אם זה מבעס אותך אז אתה מפספס בגדול. במקום להשוות עצמך לאחרים התרכז כל יום להיות יותר טוב מהאני שלך אתמול. דמיין מה יקרה אם תהפוך את התחרות שלך מול האני שלך מאתמול להרגל?

והגדת לבנך, תובנה 19. תהנה מהדרך

החיים הם הדרך. ההנאה שהשגת היעדים היא רגעית, וכשהשגנו אנחנו שוב בדרך להגשמה נוספת, בדרך יהיו הצלחות ביניים וגם כישלונות , רגעים יפים יותר ופחות. מי שלא נהנה מהדרך לעולם לא ייהנה ממנה בסופה. אז למד ליהנות מההצלחות הקטנות ולהעריך את לקחי הכישלונות. כבד את ה"כאן והעכשיו" למען יאריכו הנאותיך והצלחותיך.

והגדת לבנך, תובנה 20. כולנו רקמה אנושית אחת.

כמו שאתה נעזר באחרים בדרכך למעלה, אל תשכך לעולם בהגיעך לשם לעזור לאחרים כשהם בעצמם בדרך למעלה. הושט להם יד כפי שהושיטו לך, עזור להם להגיע אילך. החזר כפי שקיבלת.

והגדת לבנך, תובנה 21. מצא מה נועדת להיות והיה בדיוק זה.

לעתים בדרך אנחנו שוכחים מה החייה אותנו כילדים מה גרם לנו התלהבות ופליאה. חלקנו נולדו להיות מדענים או חוקרים, חלקנו ציירים, סופרים, מרפאים, יזמים, אומנים. חקור עם עצמך למה יועדת מה מעורר בך תשוקה, מה מחייה אותך וממלא אותך אנרגיה, חבל לבזבז את הזמן להגשים חלום של אחרים. אל תהיה מה שמצפים ממך להיות היה מה שאתה מצפה.
החיים מדהימים התעורר, כנס למגרש החיים שלך כשחקן , לא כפרשן, אל תיתן להם לחלוף על פניך. מעט אנשים באמת עושים את זה והם אלו שביומם האחרון יחייכו ויאמרו חייתי!

הנפלא והאתגר הוא להיות כל מה שבאמת אנחנו רוצים להיות צריך להבין שיש בנו הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים שיש ומכאן להשיג הרבה יותר.

איל חובב 

מכללת קשת המרכז למקצועות האימון

דירוג המאמר
תאריך הדירוג
שם המאמר
והגדת לבנך,21 תובנות להעביר לדור הבא לאימוץ בגיל 21
דירוג הדף
51star1star1star1star1star