סדנת סגנונות תקשורת גמישות

כוחה של גמישות / סגנונות תקשורת

המציאות משתנה לנו ברגע , אתה יכול לקחת את השינוי לקטר או להחליט לשנות פאזה ולהוציא את המיטב מהמצב החדש כמו המשפט הזה שמעצבן אותי על הלימונדה והלימון.

אז מעשה שהיה כך היה. השבוע הוזמנתי לערוך סדנת סגנונות תקשורת לרכזי חינוך במחוז דרום. קיבלתי התראה של יום וחצי הוקצתה לי שעה וחצי לסדנה של שלוש שעות. שיניתי וקיצרתי התאמתי את המסרים לאנשי חינוך ולאוכלוסיה דתית ונסעתי שמח וטוב לבב לנתיבות.

(מאמר מוסגר, ממליץ מאוד לצאת לדרום בימים אלו הגשם עשה נפלאות לנגב וצבע אותו במרבדים של ירוק.)

הגעתי חצי שעה לפני המועד כדי לחוות את הקבוצה בדיונים החינוכיים שלהם וכך להכיר אותם יותר. אגב, כל כך מרחיב את הלב לראות קבוצת אנשים איכותיים חדורי אמונה ושליחות, אלא מה שהם אוהבים לדבר הרבה….. ואני יושב ומחכה לתורי השעון עושה את שלו, ואני מתחיל להבין שהשעה וחצי הולכת ומצטמקת מבלי לדעת כמה יישאר ממנה. ואני מהנדס כל חמש דקות את הסדנה בראשי מחדש.

נותרו לי רק 40 דקות.

סגנונות תקשורת הוא כלי משנה חיים הוא פשוט הוא עובד והוא מעצים את יכולת התקשורת של כל מי שמודע לו.

אין מצב שבזמן כזה גם אצליח להפיל אסימונים לקהל, גם אטמיע בהם את הכלי וגם נתרגל, אי לכך עשיתי מייד סיבוב פרסה ושיניתי בבסיס את המטרות שהצבתי לי לסדנא.

שמתי לי מטרה להפיל להם אסימונים ולייצר וואווו , להוציא אותם רעבים להמשך כדי שיהיה המשך. נכנסתי למאה אחוז ריכוז מיקדתי את עצמי, נכנסתי לכאן ולעכשיו בכל המובן של משמעות המושג, הרמתי רמת אנרגיה תוך שניות, כשכולם ניגשו אלי בסוף מה שנותר מהסדנא, הבנתי שניצחתי בגדול, כרטיסי הביקור נגמרו תוך דקות והתגובות נלהבות.

יכולתי להתבאס שמזמינים אותי עד נתיבות ל40 דקות סדנא ושלא מתייחסים מספיק ברצינות ל"אומן האורח" ועוד שטויות כאלו. אני בחרתי להתאים את עצמי למצב ולהוציא את המיטב.

איל חובב מאמן אישי , מאמן עסקי סדנאות
קשת המרכז למימוש יעדים.
בית ספר לאימון / קורסים להכשרת מאמנים

דירוג המאמר
תאריך הדירוג
שם המאמר
כוחה של גמישות / סגנונות תקשורת
דירוג הדף
51star1star1star1star1star