• מאמן אישי יכול להצליח איל חובב

להפוך מאמן אישי מצליח – סיפור אישי

למי שרוצה קיצור דרך למרשם איך להפוך ל-מאמן אישי מצליח נא לעבור לסוף הסיפור.

אז זהו החלטתי לעשות שינוי בחיים אחרי 30 שנות עסקים יזמויות ומסעות בעולם החלטתי להיות מאמן אישי ולהפוך את עולם האימון למרכז חיי, פתחתי גוגל, חיפשתי בית ספר ומצאתי אחד שמציע לך בסוף הקורס עבודה, כן כן , לא פחות , עבודה בסוף הקורס, כך אוכל להשתפשף אצלם ולצאת לעצמאות לאחר תקופה. אידאלי לא? ממש לא! אל תמהרו לחפש את בית הספר הזה, לא דובים ולא יער, אולי כמה שיחים קטנים אם כי הקורס עצמו היה מעולה. נרשמתי מיד בלי היסוס, ניסחתי לעצמי יעד יומרני ואבני דרך לא פחות במטרה ברורה להפוך מיד לאחר הקורס למאמן אישי ועסקי. כאשר מרבית חברי לקורס האימון עשו סטז' אחד עד שתיים בקושי ו/או אם בכלל, אני רצתי על שישה סטז'ים במקביל. ביום בו קיבלתי תעודה לא בחלתי לרוץ בכל הארץ על מנת לקבל כל תהליך אפשרי, מצאתי את עצמי נוסע מראשון לחיפה , לדלית אל כרמל בצפון ועד נתיבות בדרום, לא עשיתי חשבון לזמן הנסיעה , לא חישבתי את עלות הדלק, ראיתי בכל תהליך השקעה, בתוך שישה שבועות היו לי 8 תהליכים, 4 עסקיים ו 4 אישיים, חלוקה נחמדה. לא עצרתי באדום, דהרתי קדימה, לא שאלתי עצמי באם מאמן אישי יכול למצוא תעסוקה הייתי עסוק מידי בליצר אותה.
לא קל לשווק את עצמך כ-מאמן אישי, לא קל אבל אפשרי, כשאני מדבר על לא קל אני לא מתכוון להיבט הטכני אלא הרגשי, אתה צריך לדעת לקבל את ה"לא" ולהמשיך לחייך, אתה חייב להבין ולהפנים שכל תשובה שהיא "לא", בעצם מקרבת אותך סטטיסטית ל"כן", הסוד הוא לייצר כמה שיותר סיטואציות בהם תקבל לא כתשובה, תפיק לקחים מהשיחה ולהמשיך מיד לתחנה הבאה. אין הנחות, לא לחכות, מחר כבר יש משימות נוספות.
למדנו בסיום הקורס לבצע שיחות לעסקים מתוך רשימת ספר טלפונים, אני עם הפה הגדול שלי התנגדתי, "הרי הבטחתם עבודה עכשיו אתם שולחים אותנו להיות טלפנים?" מורי נכנסו בי חזק, אין אני מעז בכלל לפקפק בשיטה? . אז If you cant beat them try to see if it will serve you to join them ואם מלמדים את זה משמע זה אולי אפשרי אז….אמרתי יאללה נתקשר, ניסיתי ישבתי שעתיים מזעזעות וקיבלתי המון לא לא נהניתי לרגע ולא הגעתי ל"כן" המיוחל, מקווה שברור לכם מדוע לא הגעתי ל"כן"…. עזבתי את זה. לאחר עוד ויכוח עם המאמן המוביל שלי ועם בעלי בית הספר החלטתי שאנסה שוב הפעם אשנה גישה, האמת….. לא אשקר , לצורך העניין לקחתי פחית בירה , לפחות, "לקחת את הבעסה בסבבה", תקשיבו….. לא יאומן זה עבד! בחצי שעה סגרתי שני מפגשי הכרות מתוכם יצאתי לתהליך אחד.
מה שמדהים הוא שאני היחיד שעשיתי את זה. כולל המורים שלי שהטיפו לי על התנגדותי, אגב אני היחיד שהתנגדתי ועשיתי, כל היתר שתקו פחדו לא התנגדו ולא עשו…..
אז היו לי תהליכים התחלתי להרוויח כסף מהיותי מאמן אישי ועסקי, ויאללה לשלב הבא. שמתי לי למטרה להקים בית ספר לאימון בו אשלב את גישות האימון אותם למדתי בבתי ספר לאימון יחד עם גישות אחרות ואכניס את האני שלי בגדול. אני דוגל מללמוד מאחרים ועם זאת לא לחכות אותם אלא לקחת את שלמדת ולטבל אותו באישיות הייחודית שלך,  .
אז איך מקימים בית ספר ואני בסך הכל מאמן אישי מתחיל? קודם כל צוברים ניסיון כ-מאמן אישי ועסקי, עוד ועוד ועוד ניסיון ומתחילים ללמד בבית ספר בו למדת. כמו שעון שווצרי עבדה התכנית שלי , לא עבר זמן רב והוזמנתי להעביר הכשרות מאמנים.

מ-מאמן אישי לבעל בית ספר לאימון

אין מקריות, הכל מכוון, הגדרתי את השאיפה שלי ללמד מיד בתום הקורס שלי בפני בעלי בית הספר. לא נחתי לרגע, קראתי ספר אחר ספר שלושה עד ארבעה ספרים בחודש, כולם בנושאים הקשורים באימון אישי, הוזמנתי ללמד וכשראיתי שאני פשוט שם המשכתי הלאה. צרפתי אלי חברה מאמנת , את לאה שחר, לא טוב היות האדם לבדו ויצאנו לדרך.
אז הקמנו בית ספר אז מה? עכשיו צריך שיהיו תלמידים לא? השקעות שיווק, אתה יודע שיש לך שרות מדהים, הקורס עמוק ומקצועי ומרתק, אתה מודע שאתה מורה מעולה, סוף סוף לאחר שנים שאומרים לי את זה הבנתי שזה נכון. אבל איך תשכנע אחרים שישימו עליך כסף ללמוד ממך להשתמש בשרותיך כ-מאמן אישי?
המווון סבלנות, ושוב המון לא ולא ולא….. ואז ה"כן" המיוחל מגיע התהליך הראשון שמשלמים לך מעצם היותך מאמן אישי, לאט לאט זה מתחיל לרקום עור וגידים. בהדרגה החלום מתגשם הידד!!!! אני מאמן אישי.
שיהיה לכם ברור! בלי תשוקה, בלי חזון ברור, בלי אמונה בלתי מתפשרת, נחישות והתמדה, בלי אותם שני הדברים הללו שלא מנומס להזכיר את שמן כאן מתחיל ב "ב" … מברזל. זה לא עובד.
היום אני מאמן אישי ועסקי אנשים פונים אלי לאימון, שמי עובר מפה לאוזן, יש לי ביחד עם לאה בית ספר למקצועות האימון בו אני ומורים נוספים מעבירים את התכנים על פי אמונתי וגישתי הייחודית. נהנה מכל רגע של עשייה. מעביר סדנאות באמת מעוררות ומרתקות בנושאי תקשורת העצמה וליווי תהליכי שינוי.
אני חווה הגשמה מלאה, חי חיים מלאי תשוקה. תשוקה שהיום יש בכוחי להקרין לסביבה, ממשיך לשים לפני יעדים, תמיד אמשיך.
אני לא מפסיק ללמוד ולקחת קורסים, כלים נוספים גישות שונות, פותח את עצמי למידע אפילו אם הוא סותר את המידע הקיים בי, השינוי אצלי הוא דרך קבע.
כן הפכתי מאמן אישי ומנטור עסקי מצליח.
כן זה אפשרי.
מה אפשר לי את זה?
מה יאפשר לך את להפוך מאמן אישי מצליח?

מה יאפשר לך להצליח ככלל בכל שתבחר?

 

מרשם להצליח כ-מאמן אישי ובכלל.

1. להציב בפניך מטרה חדה וברורה אם זה להיות מאמן אישי או כל מטרה אחרת שתבחר בה. מטרה שתעורר בך תשוקה אמיתית כזו שתמשוך אותך אליה ולא תצטרך לדחוף עצמך לקראתה.

2. לקבל החלטה ברורה ובלתי מתפשרת אלו הם חיי מעתה והלאה ואין דרך חזרה.
3. לאפשר לעצמך להיפתח לידע חדש ללא חשש שאותו הידע יסתור לעיתים את הידע הקיים בך.
4. לשאול את עצמך כל יום מה עשיתי על מנת לקדם את עצמי למטרה, אם לא עשית דבר וזה בסדר זה קורה לפעמים, לתכנן תיקון ולתקן.
5. ללכת את הצעד הנוסף: אל תסתפק במה שצריך, במה שמצופה ממך עשה יותר. אם תעשה את מה שמצופה תהיה בשורת המקהלה, מאמן אישי מצליח הוא סוליסט , הוא מנהיג, הוא לא עומד עם כולם בשורה.
5. פנטז וחלום, פנטז איך אתה יושב מול מתאמן , איך אתה מביא אותו לפריצות דרך, את דמעות האושר שלו , דמיין את עצמך עומד מול קהל אם זה בארגון או בסדנה פרטית , איך אתה מרגש אותם מפיל בהם אסימונים ונותן להם כלים לחיים יותר טובים..פנטז, היה מאמן אישי בדמיונך.,
6. בנה את ביטחונך . אין ארוחות חינם אך יש אימונים חינם. אם אתה לא בטוח עדיין באיכותך המשך לאמן אפילו ללא תשלום תמשיך לעשות סטאז'ים עד שתדע שאתה שווה את זה! את התמורה הכספית עד שתרגיש שאתה שם, שאתה מאמן אישי . עדיף אימון חינם מאשר לקחת סכום נמוך . אם אתה מתרגל לקחת סכום נמוך יהיה לך קשה להתרומם. יותר חשוב בתחילת הדרך להתנסות כמה שיותר אפילו אם זה ללא תמורה.
7. נחישות והתמדה!!!!! כל מילה מיותרת.
8. תשוקה!!!!!! אם כבר החלטת לעשות שינוי להקדיש את עצמך לעולם האימון בחן את רמת התשוקה שבך. את זה ניתן לעשות רק כשמתחילים לאמן במהלך הקורס . תשוקה כמו אהבה מתפתחת וכמוה דורשת עבודה והתחדשות מתמדת.
9. גמישות מחשבתית. קיבעון הוא המתכון המנצח להפסיד. תמיד יש הפתעות, עד שעולים על המסלול יש כל כך הרבה הפתעות, אנחנו מתכננים ואלוהים צוחק. אמן עצמך לגמישות מחשבתית אל תפחד לנסות דרכים חדשות כעומד בפנייך מחסום, התאפס מהר ושנה כיוון.
10. יעדים מדידים. כמו שלמדתם בקורס, אם לא הגדרתם יעדי ביניים מדידים אתם משחקים במשחקי ילדים. אין דבר כזה יעדים שאינם מדידים! אחרת איך תדעו שאתם מתקדמים? יעדים מדידים מעוררים מוטיבציה להישגיות בדיוק כמו אותו האצן שרץ כנגד הזמן לשפר את עצמו מול עצמו של אתמול ומול המתחרים כמובן.
11. תן לי סיבה אחת שבעולם , סיבה אמרתי, לא תרוץ , סיבה מושכלת ומנומקת היטב, שתשכנע אותי שאם אני יכול אתה לא יכול!!!
12. לדעת לשלם מחיר. בכל החלטה ושינוי יש מחיר, הדרך להצלחה גובה מחיר, בחן את המחירים שעלייך לשלם והחלט באם התמורה ראויה בעיניך.
13. חובה!!!!! קנה אטמי אוזניים!!! כל כך הרבה אנשים בסביבתך יאמרו לך " מה רע לך בעבודה הנוכחית?" או לך חפש מקצוע אמיתי, נו באמת מאמן אישי? יש כל כך הרבה!, למה שדווקא אתה תצליח? כל קול כזה מקדם אותך צעד אחד אחורה. אטום את אוזניך.
14. הקף עצמך בסביבה תומכת. חברים מהקורס שלך הופכים לכוח אדיר הם אלו שידחפו אותך קדימה, יאמינו בך ויתנו לך כוחות אדירים לדרך. הם אלו שישימו בפניך מראות אמיתיות חסרות אג'נדות,
14. אין קיצורי דרך.

מאוד מסקרן אותי מי הגיע עד הלום, אם הגעת עד הלום אשמח אם תכתוב בקיר.

וואווו זה היה ארוך הפעם.
אז עד הפעם הבאה להתראות.

איל חובב מאמן וכ"ו.
קשת המרכז למימוש יעדים.
בית ספר לאימון

דירוג המאמר
תאריך הדירוג
שם המאמר
להפוך מאמן אישי מצליח - סיפור אישי
דירוג הדף
51star1star1star1star1star