אימון אישי – לשחרר ולעוף הלאה

גם אני חשבתי שזה פשוט, אבל זה לא! גם מניסיוני האישי וגם בהיותי היום מנטור בעולם של אימון אישי.

לשחרר ממש לא אומר לשכוח או שלא אכפת לך ממישהו.

לשחרר זו ההכרה שאין לך שליטה אלא על עצמך בלבד, שמה שהיה לא יהיה עוד, לשחרר זה לקחת אחריות על עצמך ועל עצמך בלבד. זה להבין שקודם כל אני!

כמאמן ( ולא רק…) למדתי שלשחרר זו אחת המשימות הקשות, לא מעט פסוקי חכמה ותובנות מתייחסים, לנושא. בדרך כלל אנשים קוראים אותם ואומרים לעצמם, כמה נכון, התחברתי, הלוואי ויכולתי  ונשארים שם זמן רב מידי.

כשאני מגיע עם מאומן לשלב אימוני בו עליו להחליט לשחרר אני מרגיש שאני מהלך על חבל דק, נדרשת סבלנות אין קץ ועבודה מאומצת בכדי להשאיר את המאומן על קו ההצלחה ולא לאפשר לו ליפול או לנטוש את הדרך, ואם ינטוש זה יעזור לו? . בסופו של תהליך השחרור המאומן עובר מהיותו קורבן לכדי אחריות מלאה לגורלו.

שוב ושוב אני חווה דיסוננס בין הרצון לשחרר, להמשיך הלאה ולצמוח לבין הרצון לשמר להחזיר את המצב לקדמותו, לעתים כנגד כל הסיכויים. שני כוחות אדירים אלו במאבק ביניהם פוצעים אותנו, כואבים ומשאירים אותנו בצומת הנוראה מכל, צומת אי ההחלטה. כל עוד נהיה בצומת נשאר בכאב, תסכול ותקיעות, יש הנתקעים כל חייהם באהבה חד צדדית ומכאן לא יכולים לפתח יחסים משמעותיים חדשים, ויש שבוחרים בעיסוק שלא רק שלא אוהבים אותו אלא משאיר אותם בבינוניות כואבת.

על מנת באמת לשחרר צריך להבין ולהטמיע שזהו! נגמר! שזו המציאות עכשיו!  לשחרר קודם כל את התקווה שמה שהיה הוא אשר יהיה.  כאשר זה קורה וסוגרים סוף סוף את הדלת או אז נפתחת דלתות חדשות. אין בשחרור כניעה  או תבוסה או אובדן אלא ניצחון וכמו כל ניצחון, שחרור הוא תולדה של אומץ וגבורה והתמורה  כל כך מתגמלת.

התגמול הוא חופש, צמיחה והזדמנויות נפלאות שממתינות לך בדרכך החדשה. משפט של בודהה הממצה את הכול – "כשהציפיות נפסקות, דברים מתחילים לקרות."

אז מה עושים עם זה?

משאיר את השאלה פתוחה…..

איל חובב מאמן אישי ועסקי
קשת המרכז למימוש יעדים בית ספר ל-אימון אישי ועסקי
בית ספר לאימון

דירוג המאמר
תאריך הדירוג
שם המאמר
אימון אישי - לשחרר ולעוף הלאה
דירוג הדף
51star1star1star1star1star