לשחרר ולעוף הלאה

לשחרר אין משמעותו לשכוח או שלא אכפת לך ממישהו , לשחרר זו ההכרה שאין לך שליטה אלא על עצמך בלבד, שמה שהיה לא יהיה עוד, לשחרר זה לקחת אחריות על עצמך. כמאמן למדתי שלשחרר זה אחד הדברים הקשים, לא מעט פסוקי חכמה ותובנות מתייחסים, לנושא, בדרך כלל אנשים קוראים אותם ואומרים לעצמם, כמה נכון, התחברתי, הלוואי ויכולתי  ונשארים שם זמן רב מידי.

כשאני מגיע עם מאומן לשלב של לשחרר אני מרגיש שאני מהלך על חבל דק, נדרש המון סבלנות ועבודה להשאיר את המאומן על קו ההצלחה ולא לאפשר לו ליפול או לנטוש את הדרך.  בסופו של דבר המאומן עובר מקורבן לאחראי לגורלו. שוב ושוב אני חווה דיסוננס אדיר בין הרצון לשחרר ,להמשיך ולצמוח לבין הרצון לשמר להחזיר את המצב לקדמותו. שני כוחות אדירים אלו במאבק ביניהם פוצעים אותנו, כואבים ומשאירים אותנו בצומת הנוראה מכל, צומת אי ההחלטה. כל עוד נהיה בצומת נשאר בכאב ובתקיעות.

על מנת באמת לשחרר צריך להבין ולהטמיע שזהו, נגמר, שזו המציאות עכשיו. לשחרר קודם כל את התקווה שמה שהיה הוא אשר יהיה.  כאשר זה קורה וסוגרים את הדלת או אז נפתחות דלתות חדשות. אין בשחרור כניעה או תבוסה או אובדן אלא ניצחון וכמו כל ניצחון, שחרור הוא תולדה של אומץ וגבורה והתמורה  כל כך מתגמלת. התגמול הוא חופש, צמיחה והזדמנויות נפלאות שממתינות לך בדרכך החדשה. משפט של בודהה הממצה את הכול – "כשהציפיות נפסקות, דברים מתחילים לקרות."

איל חובב מאמן אישי ועסקי
קשת בית ספר לאימון

דירוג המאמר
תאריך הדירוג
שם המאמר
לשחרר ולעוף הלאה
דירוג הדף
51star1star1star1star1star