מחפש לימודי קאוצ'ינג? איך לבחור את הקורס קואצ'ינג שמתאים לי?

מחפש לימודי קאוצ'ינג? איך לבחור את הקורס קואצ'ינג שמתאים לי?

לימודי קאוצ'ינג הינו תחום התופס תאוצה יותר ויותר בשנים האחרונות, ואנשים רבים בוחרים לקחת קורס קאוצ'ינג על מנת ללמוד את רזי המקצוע ולהפוך למאמני קואצ'ינג בעצמם. במאמר זה תוכלו לקרוא את כל מה שרציתם לדעת על קורס קואצ'ינג ולימודי קאוצ'ינג – לגזור ולשמור.

מה זה בכלל קאוצ'ינג?

לימודי קאוצ'ינג הוא תחום חדש יחסית, שצמח מתוך עולם פסיכולוגיית הספורט. מדובר, למעשה, בתהליך של הדרכה צמודה ומקצועית, שמטרתה לסייע לאנשים לזהות את אמונות היסוד שלהם, העמדות שלהם והגישות שלהם לחיים. המאמנים האישיים מסייעים לתלמידים שלהם לראות את העולם מזווית אחרת, חיובית יותר, וליהנות יותר מהחיים שלהם. שיטת הקואצ'ינג גם עוסקת רבות במימוש חלונות, רצונות ושאיפות – הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית או העסקית. באופן זה, מסייעים המאמנים לתלמידיהם לחוות סיפוק רב יותר מחייהם, להגשים מטרות ולהגיע ליעדים אליהם הם מתקשים להגיע לבד – הכל באמצעות הכוונה נכונה ועל בסיס כלים שניתנו למאמנים במסגרת לימודי קואצ'ינג.

מה לומדים במסגרת הקורס?

איך לבחור את הקורס קואצ'ינג שמתאים לי?מטרתו העיקרית של קורס קואצ'ינג או קורס מאמנים עסקים הינה להכשיר מאמנים שיוכלו לעסוק בתחום וללוות אנשים בשלל קשיים ומצבים שונים. בין היתר, במסגרת לימודי קואצ'ינג יילמדו לרוב התחומים הבאים:

  • אמנות ההקשבה – התלמידים ירכשו יכולות הקשבה טובות יותר, וכמו כן ילמדו כיצד לשחרר את השיפוטיות ולהיות אמפתיים יותר כלפי אנשים אחרים.
  • תקשורת אישית ובין אישית – במסגרת הקורס, יתורגלו מיומנויות אלה עד שהתלמידים יוכלו לשכלל אותן ולשלוט בהן באופן המיטבי.
  • מושגי היסוד של האימון האישי.
  • עקרונות החשיבה המנצחת – אילו מחשבות הן מחשבות הרסניות עבורנו ואילו יסייעו לנו לקדם הלאה את המטרות שלנו?
  • תהליכי העצמה.
  • פסיכולוגיה של אושר.
  • הגישה האימונית-קוגניטיבית.
  • שאילת שאלות מקדמות – התלמידים ילמדו כיצד לנסח שאלות עוצמתיות ומשמעותיות, שיסייעו להם להגיע לתובנות חשובות.
  • הגשמת חלומות ומטרות.
  • אתיקה אימונית.

למי מיועד קורס קאוצ'ינג?

קורס קואצ'ינג יכול להיטיב עם כל אדם, ומיועד בעיקר לאנשים שיש בהם את התשוקה לקדם אנשים אחרים אל עבר המטרות שלהם. קורס זה גם מיועד לכל אדם המעוניין לרכוש קריירה משמעותית, מאתגרת ורווחית, לסייע לאנשים אחרים או אף להגדיל את "ארגז הכלים" שלו עצמו בעת התמודדות עם שלל מצבים שונים. הקורס מתאים במיוחד לאנשי חינוך, הוראה וטיפול, המעוניינים לשדרג את היכולות שלהם בעבודה ולסייע לאנשים באופן יותר אפקטיבי וממוקד.

כיצד אוכל לבחור את קורס הקואצ'ינג שמתאים לי?

חשוב מאוד להבין כי בשוק קיימים קורסים רבים ללימודי קאוצ'ינג. עם זאת, אין פירוש הדבר שכל הקורסים הללו הינם בהכרח קורסים מקצועיים ואיכותיים. בטרם ההרשמה לקורס, חשוב מאוד לבקש את תוכנית הלימודים ולבדוק מה בדיוק אנו הולכים ללמוד במסגרת הקורס, כמה משתתפים בקורס והכי חשוב מי מעביר את ההכשרה ומה נסיונו.

דירוג המאמר
תאריך הדירוג
שם המאמר
מחפש לימודי קאוצ'ינג? איך לבחור את הקורס קואצ'ינג שמתאים לי?
דירוג הדף
41star1star1star1stargray