עזבו אותנו משטויות – אימון אישי

לימודי אימון אישי הגישה המעשית לשינוי

עזבו אותנו משטויות הכל תלוי בי

"חכמה ללא מעשה בסופה אינה חכמה כלל" . במשפט הזה אני פותח את קורסי לימודי אימון אישי אותם אני מעביר במכללת קשת. כנ"ל חשיבה חיובית ללא עשייה בהמשכה.

יש לי בעיה עם ההטפה לראות את החשיבה החיובית בלבד כמושכת הצלח. תחשוב טוב, יהיה טוב. האמת אין רע בכך זה טוב לחשוב חיובי, עם זאת עלינו לזכור שרק חלק מגורלנו תלוי בנו. יש האומרים חמישים אחוז.

אותו הולך בטל שמשקיע את כספי ביטוח הלאומי שלו בלוטו יכול לזכות במיליונים בדיוק כמו שאדם פרואקטיבי הלוקח אחריות מלאה לחייו יכול שיקרוס בגלל שינויים גלובליים כאלו או אחרים שיפילו אותו לקרשים. שניהם חשבו חיובי והתוצאה שונה.

אז למה יש לי בעיה עם חשיבה חיובית בעידן המודרני?

חשיבה חיובית כמו שמטיפים לה בימנו מאז יצא הספר הסוד, (וכן אני יוצא כנגד הספר) דוגלת בכך שאתה מושך אלייך את שאתה חושב עליו. כולנו חושבים על לעשות הון כמה מאתנו אכן מגיעים לכך? מעטים אלו שחושבים על מחלות כאלו ואחרות ומושכים אותם אליהם, יותר מידי מאתנו מגלים שחלו ב"מחלה" או במחלה אחרת. האם הם זימנו אותה? בוודאי שלא.

מחשבות חיוביות בלבד אין בכוחן לעשות שינוי, בוודאי לא לזמן גורל. להדביק שטרות על התקרה להביט בהם לפני השינה ולפנטז שהם ירדו עלייך כמו גשם כפי שנכתב ב"סוד" יש בהם נחמת הרגע. לעיתים גם זה טוב. עם זאת זה לא רק שלא מספיק זה גם מסוכן.

למה זה מסוכן?

אדם המאמין בחשיבה חיובית כדרך לפתרון בעיותיו ותשוקותיו ומתמקד בה כדרך לשינוי חיובי עשוי למצוא עצמו יום אחד במצב ששום דבר לא השתנה או גרוע מכך. מירב הסיכויים שכך יקרה.

מה יקרה לאותו אדם?

אכזבה, תסכול, העמקת חוסר האמונה שלו בעצמו. נטישת הדרך ושקיעה למקום עמוק ממנו יצא.

לכן בקורס לימודי אימון אישי אנחנו מכוונים לשילוב בין החשיבה החיובית לעולם המעשה, לעולם אל לו לאדם לחשוב שהתוצאה מובטחת, עם זאת העשייה, התרגול , הנחישות וההתמדה יביאו במוקדם או במאוחר תוצאות שינוי ברוכות.

 

איל חובב מאמן ומעביר קורס לימודי אימון אישי מכללת קשת המרכז למקצועות האימון