צמיחה מתמדת והצלחה או במילים אחרות "איפה הילד"

ילד נמצא בשינוי מתמיד ובצמיחה, השובבות הסקרנות המשחק ובחינה מתמדת של הגבולות הן המנועים שמקדמים את צמיחתו. זקן לעומתו לרוב מקובע בהרגליו ומזמן מחק מהלקסיקון שלו את המושג שינוי. שלא לדבר על צמיחה.

בקו החיים שבין ילדות לזקנה הולך גרף השינוי ומתמתן עם הגיל עד לסטגנציה מוחלטת לחוסר שינוי.

המאה עשרים ואחת מציבה בפנינו אתגרים לא פשוטים. ההתפתחות הטכנולוגית המואצת מאלצת את כולנו להיות בעלי כושר הסתגלות מתמיד, שינוי מתמיד וכמובן צמיחה מתמידה. אנחנו חייבים להיות כל הזמן בלמידה, תכנים חדשים אפליקציות חדשות שהופכות בין לילה לבלתי ניתנות לויתור. כדי להצליח בתחרות של המאה עשרים ואחת אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו חיי קיבעון. אלא אם נבחר ביודעין לא להיות רלוונטיים. עלינו להיות בצמיחה מתמדת תוך שאיפה למצוינות.

המצוינות כבר לא נחלת בודדים בלבד, היא נדרשת מכל אחד ואחת מאיתנו על מנת לשרוד.

האם ניתן בכלל לחיות בצמיחה מתמדת? שכן אמרנו שצמיחה הולכת וגוועת ככל שמתקדמים בעולם הבוגר. אנחנו כמאמנים יודעים שהבאת אנשים לשינוי היא מלאכה לא פשוטה כלל. זהו תהליך שדורש עבודה רבה תוך הקניית הרגלים חדשים והטמעתם ותוך התמודדות על לא מעט התנגדויות.

אולי הסוד ל- צמיחה בעולם הבוגרים הוא בעצם להישאר ילד?

בואו נבחן כמה מצליחנים גדולים של דורנו.

לארי פייג וסרגי ברין , מייסדי גוגל, אם תכנסו לתמונות שלהם בגוגל תחשבו שהם זוג שטותניקים שבאו לעולם רק ליהנות. להשקת האנדרואיד החדש שלהם הגיעו  על רולר בליידס.

סטיב באלמר: מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר לא מפספס הזדמנות לעשות פרצוף שטותי למצלמה.

אובמה: רק תיתן לו כדור סל ביד ומערכת הבחירות יכולה לחכות.

ביל קלינטון: מלא ברוח שובבות ורעננות.

סטיב גובס: המליץ להישאר שטותניקים כמפתח להצלחה.

אז כן. כל אותם מצליחנים מודרניים ועוד המשותף להם הוא שהילד שבהם נשאר בתוכם והוא חלק דומיננטי בהווייתם. אפשר אם כן להיות בצמיחה מתמדת וזאת על ידי שימור הילד שבנו. לשחק לפנטז, לדמיין גם רוח שטות לא תזיק, בהצפת הילד שבנו הצמיחה מתחדשת , זהו חוק טבע.

תוסיפו לזה את חכמת וניסיון הבוגר, רצינות ומקצועיות בעשייה, נחישות והתמדה ויש לנו כאן שילוב מנצח לצמיחה שנוי והצלחה!

דירוג המאמר
תאריך הדירוג
שם המאמר
צמיחה מתמדת והצלחה או במילים אחרות "איפה הילד"
דירוג הדף
51star1star1star1star1star