• פריצת דרך היא קודם כול פריצת דרך מחשבתית. אימון עסקי ואישי

פריצת דרך ב 8 שלבים הכרחיים.

 עולם אימון עסקי  ומה צריך לקרות על מנת להשיג פריצת דרך בכל תחום .

שאלת מליון הדולר. מה מבדיל בין מנצחים לשאר? המנצחים תמיד מסיימים. שוב ושוב ושוב.  הולכים עד הסוף. השאר בתכנון תמידי, רוצים מתכוונים אפילו אבל למה היום אם אפשר מחר? Some Day הוא המנטרה שלהם ופריצת דרך היא ה wishfull thinking כל יום מחדש.

המנצחים,אצלם פריצת דרך היא דרך חיים היא תמיד בכאן ובעכשיו.

אז איך כן אפשר להתחיל וגם לסיים? איך ניתן סוף סוף ל הגיע ל-פריצת דרך ובאמת להשיג יעדים?

  1. איכות המטרה מהווה זרז ל-פריצת דרך                                                                                                                                        קבע מטרה ראויה שיש בך תשוקה להשיגה. כזו שבאמת אתה רוצה להשיג, כזו שתהיה מאתגרת ולא מובנת מאיליה. מטרה שתמשוך אותך אליה ולא כזו שתצטרך לדחוף את עצמך לעברה. משהו כמו, להתחיל לרוץ באופן קבוע או להקים מיזם שחלמת עליו. משהו שאתה לא יודע איך להתחיל וקצת חושש ממנו.
  2. פריצת דרך דורשת אמונה                                                                                                                                                          שבור את בועת התודעה. שנן לעצמך שאתה יכול YES YOU CAN.מגיע לך להשיג את המטרה!! המדהים הוא שברגע שהתחלת להאמין שאתה יכול למטרה ושמגיע לך, כבר כאן נבטה הדרך ואתה בשל להתחיל להפוך את התשוקה למעשה.
  3. ידע מפחית את הפחד ומאפשר פריצת דרך                                                                                                                                     ילד מפחד מהחושך משום שהחושך הוא מימד של הלא נודע אנחנו מפחדים מהשינוי בדיוק מאותה סיבה, הדרך כמו גם התוצאה הצפויה היא בחשכה. ידע הוא אור הלימוד הוא הדרך אל האור לכן למד את הנדרש לדרך, בדיוק באותו המקום בו אתה עדין לא יודע כלל את שאתה לא יודע (כדברי מרטין היידיגר) שם נמצא המקור לצמיחה.
  4. לפני כל פריצת דרך בנה לך תכנית שתכוון אותך אל היעד באופן רציף.                                                                                                על התכנית להיות מוגדרת באבני דרך ובלוחות זמנים, כזו שתרגש אותך. באם אין לוח זמנים מוטב לא להתחיל. בניית תכנית העבודה יוצרת ריגוש, ועצם סימון וי ליד כל אבן דרך מגביר את המוטיבציה. כמה כיף למחוק משימות כ- "בוצעו"?                                                              אם אין לך מושג איך לבנות תכנית, השתמש במאמן או במי שכן יודע. כדאי לזכור שקביעת לוחות זמנים לא פחות חשוב קביעת אבני הדרך, הם לבדם לא מספיקים.
  5. לכל פריצת דרך צריך רק צעד אחד קטן ראשון                                                                                                                                צעד קטן לך וצעד גדול לעצמך, אם כבר מדברים על פריצת דרך זו היא בדיוק נקודת הפריצה, הצעד הראשון. לאחר גיבוש התכנית קבע צעד אחד קטן ראשון כזה שאינו מצריך מאמץ מיוחד, כזה שלא מפחיד. קבע אותו להתחלה מידית.
  6. פריצת דרך דורשת סביבה תומכת.                                                                                                                                                צור סביבה תומכת! לא מעט אנשים ינסו להניא אותך מהדרך ולא כי הם לא רוצים טובתך חס ושלום. הם יעשו את זה כי הם עצמם לא מהמאמינים. החרש אוזנייך! תינעל על המטרה! אל תקשיב! הקף עצמך מאנשים התומכים בדרך, כאלו שמאמינים שתוכל להגיע למטרה, כאלו שבעצמך לוחמים להשיג את המטרה שלהם. בסביבה שהיא לא תומכת קשה עד בלתי אפשרי להגשים חלומות אלא אם אתה באמת חרש. סביבה תומכת יכולה להיות סיבבה קבוצה בקורס, או בקבוצה של אנשים בעלי מטרות דומות או מאמן  מאמן אישי/עסקי.
  7. פריצת דרך אינה שווה דבר באם היא לא מלווה בהתמדה.                                                                                                             התמדה ניתן להטמיע על ידי סיגול הרגלים תומכים, הרגלים קטנים פשוטים שימקדו אתכם לעבר המטרה ולא יתנו לכם לסטות מהדרך. אם המטרה היא דיאטה, הרגל תומך יכול למשל להיות יציאה לסופר עם מי שבחרתם בו כמלווה דרך. הליווי יהיה לכם כזרקור תזכורת לא לקנות מאכלים משמינים. או למשל להניח את המגבת מתחת לבגדי הכושר, להניח את בגדי הכושר על הכורסה כל בוקר שימתינו לכם שם עד הערב, נשמע שטותי אבל נראה אותך אחרי שהחלטת לרוץ עומד מחליט שוב לרבוץ על הכורסה כשעיניך נופלות על בגדי הריצה…. נראה אותך מסיר אותם הצידה ואומר מחר. מניסיון זה עובד. ואם זה לא עובד, אימון אישי ואו אימון עסקי מהווה מסגרת מעודדת התמדה.
  8. סלח לעצמך                                                                                                                                                                                  שיהיה ברור לא תמיד תעמוד בכל אבן דרך כמו גם בלוח הזמנים שקבעת לעצמך הנטייה הטבעית היא האשמה עצמית שמביאה להלקאה עצמית שמביאה לתקיעות ולסטייה מהדרך. סלח לעצמך! שכן אם לא תעשה זאת, באותו רגע שלא תעמוד בתכנית שקבעת במדויק תתייאש ותנטוש. אז הרשה לעצמך לסטות פה ושם. אבל רק פה ושם! אפילו אם אתה בדיאטה  ויש מידי פעם הזדמנות לארוחה טובה ומפנקת לך על זה מה קרה?

על מנת להכניס פריצת דרך כדבר שבשגרה לחייך. עלייך להפוך את המושג "אם לא עכשיו אימתי"  למנטרה בחייך! צא ונצח!

איל חובב מאמן לקבלת החלטות , פריצת דרך ומלווה לדרך.

מכללת קשת המרכז למקצועות האימון 

 

דירוג המאמר
תאריך הדירוג
שם המאמר
שבעה שלבים ל- פריצת דרך
דירוג הדף
51star1star1star1star1star